ZEUS’UN ŞİFRESİ

Bir İlk roman olmasına rağmen, ciddi bir sayıda basılıp satılmış romanının ikinci ve düzeltilmiş baskısını da yayınladım.

Konu, fantastik edebiyatın anlatımında olsa dahi, Anadolu uygarlıklarından, Mısır’a uzanan tarihi bir perspektifi de taşımakta.

Yaşadığımızla benzeş yaratılmış paralel bir dünyanın fantastik öyküsünü, akıcı bir üslupla kurgulamaya çalıştım.

Bir Amazon kadını olan güzeller güzeli Arinna, kahramanımızla yola çıkmakla, aslında yaşadığı ‘Yenidünya’nın gizeminin anlaşılmasında rol oynuyor. Mısırlılarla, Hititler Kadeş Savaşını, bu kez tanrısal güçlerin zorlamasıyla bir kez daha yapıyorlar.

Tarihten alıntılanan kişilikler, romanda tekrar hayat bulurken, okuyucunun ilgisi fantastik öğelerin de yardımıyla, tarih okumaktan öteye rahatça taşınabiliyor. Yazar’ın özgürlüğü dahilinde, Naziler de dâhil zengin bir karakter örgüsü kullanıp, heyecanı iyice arttırdım.

Gelen okuyucu yorumlarıyla, seri olmaya aday bir roman diyebilirim.. Heyecanlı final bölümleriyle, okuyucunun hayal dünyasını iyice zorladım. Bıraktığı tat ve ilerisine yönelik mesajların bulunduğu roman sonuyla, hikâyenin sürmesi için beklentiyi iyice yükselttim sanıyorum.

Nitekim, devamı olacak romanın ilk bölümleri tamamlandı. Bloğumda ‘Pek Yakında’ anonsuyla bir bölümünü yayınlamayı düşünüyorum. Umarım okursunuz ve seversiniz.

 

AMA ÖNCE İLK KİTABI SATIN ALMALISINIZ:

 

D&R

 

idefix